Jesteś tutaj:

Chirurgia stomatologiczna Łódź

Najbardziej inwazyjnymi i skomplikowanymi zabiegami w obrębie jamy ustnej zajmuje się chirurgia stomatologiczna. To ważna dziedzina współczesnej stomatologii, która pomaga wrócić do zdrowia pacjentom, którzy cierpią z powodu poważnych zmian chorobowych lub potrzebują np. usunąć zęby mądrości.

Poważny uszczerbek z powodu wypadku, wieloletnie zaniedbanie zdrowia jamy ustnej czy szybko postępująca choroba, która dogłębnie niszczy zęby i kości – istnieje wiele sytuacji, w których tradycyjne zabiegi stomatologii zachowawczej nie wystarczą, by przywrócić uśmiechowi dobry stan. Do chirurga stomatologicznego w Łodzi należy zgłosić się nie tylko w przypadku, kiedy konieczna jest ekstrakcja zęba, ale także wtedy, kiedy dolegliwości bólowe dotyczą kości szczęk, dziąseł, tkanek miękkich, a nawet zatok. Czym dokładnie zajmuje się chirurgia stomatologiczna, jakie zabiegi oferuje i jakich kosztów należy się spodziewać, kiedy czeka nas wizyta u chirurga stomatologa?

Ekstrakcje zębów i usuwanie ósemek w Łodzi

Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej zaliczyć należy ekstrakcje zębów stałych, mlecznych czy wyrywanie zębów mądrości. Choć usuwanie zębów to w stomatologii absolutna ostateczność, do której dentyści posuwają się dopiero wtedy, kiedy dla naturalnego zęba nie ma już żadnych szans na ratunek, czasami jest to wyjście niezbędne dla zachowania zdrowia pacjenta i wyeliminowania bólu. Zaawansowane zmiany chorobowe, uszkodzenie martwego zęba czy stan uniemożliwiający leczenie kanałowe to część wskazań do wykonania takiego zabiegu. 

Innym, szczególnym rodzajem ekstrakcji, jest usuwanie ósemek. Tak zwane zęby mądrości mogą przysporzyć wiele bólu i kłopotu. Są umiejscowione głęboko w jamie ustnej, przez co trudniej utrzymać je w czystości i odpowiednio pielęgnować. Nierzadko zdarza się, że wyrzynające się ósemki klinują się i zatrzymują. Niecałkowicie wyrżnięte z kości są szczególnie narażone na próchnicę i choroby. Czasem zęby mądrości powodują wady zgryzu, na przykład stłoczenia zębów. Z tych i innych powodów stomatolog może zdecydować o konieczności chirurgicznego usunięcia ósemek.  

Chirurg stomatolog Łódź - zabiegi chirurgiczne

Wiele dolegliwości ze strony uśmiechu wymaga interwencji specjalisty. Dolegliwości bólowe i postępującą chorobę chirurg może zatrzymać, przeprowadzając m.in. takie zabiegi jak:  

  • ekstrakcje zębów,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • usuwanie zębów mądrości,
  • plastyka wyrostka zębodołowego,
  • leczenie przyzębia i błony śluzowej,
  • plastyka tkanek miękkich, takich jak dziąsła, wędzidełka czy język,
  • sterowana regeneracja tkanek,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • ekstrakcja zębów zatrzymanych.
Kobieta otrzymuje usługi dentystyczne z uśmiechem.

Chirurgia szczękowa w leczeniu implantologicznym i protetycznym

Z zabiegów chirurgii stomatologicznej korzystają także ci, którzy odbudowują swój uśmiech przy pomocy implantów. To właśnie chirurg stomatologiczny lub implantolog przygotowuje jamę ustną pacjenta, m.in. regenerując kość, która zanikła, czy wszczepiając implanty.

Implantologia i protetyka to dziedziny stomatologii wymagające najwyższego profesjonalizmu i często też wsparcia chirurga stomatologa. Nasz gabinet chirurgiczny jest przystosowany do najbardziej wymagających zabiegów takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej, przeszczepy dziąseł, zabiegi skomplikowanych ekstrakcji czy natychmiastowej implantacji.  

Rekonstrukcja szczękowo-twarzowa po wypadkach

Nie tylko choroby przyczyniają się do degeneracji zębów i okolicznych tkanek. Do poważnego uszkodzenia układu żucia może dojść także w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy czy w efekcie jakiegokolwiek innego, nieszczęśliwego zdarzenia. Chirurg szczękowy usuwa skutki urazów w obrębie twarzoczaszki i przywraca narządowi żucia zdolność prawidłowego funkcjonowania. 

Zarówno w przypadku drobniejszych zabiegów, jak i złożonych procedur leczniczych, za skuteczną terapią musi stać zarówno doświadczenie specjalisty, jak i najnowocześniejszy sprzęt. W naszej klinice wykorzystujemy mikroskopy firmy Global, wyposażone w najnowszej generacji systemy światłowodowe. Ponadto korzystamy z osocza bogatopłytkowego PRF, które podane w miejsce zabiegu stymuluje procesy gojenia ran. 

Wykonywane w naszym gabinecie zabiegi są bezbolesne. W trosce o komfort fizyczny chorego stosuje się znieczulenie miejscowe. Skuteczne znieczulenie gwarantuje bezbolesne leczenie. Nie bez znaczenia w szybkim powrocie do zdrowia pacjentów jest także najwyższa jakość wykonywanych usług, bogate doświadczenie lekarzy dentystów, indywidualne podejście do pacjenta i szeroki zakres zabiegów w naszej ofercie.

Chirurgia stomatologiczna w Łodzi - cena wizyty

Różne dolegliwości wymagają różnego rodzaju interwencji chirurgicznej. O ile zabieg taki jak na przykład podcięcie wędzidełka nie wymaga wielkich nakładów finansowych, o tyle w przypadku poważnych rekonstrukcji czy zabiegów koszty mogą wzrosnąć. Ogólnie można przyjąć, że ceny za konsultację i zabieg u chirurga stomatologicznego w Łodzi wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. By poznać dokładną cenę, jaką pacjent będzie musiał zapłacić za kompleksowe leczenie, najlepiej umówić się na wizytę i odwiedzić gabinet stomatologiczny. Po zbadaniu pacjenta lekarz stworzy plan leczenia, poinformuje, kiedy można spodziewać się ostatecznych efektów leczenia, a także oszacuje, ile będzie kosztował powrót do zdrowia. 

Orientacyjny cennik usług można znaleźć na naszej stronie internetowej: Chirurgia stomatologiczna Łódź ceny.