Jesteś tutaj:

Implanty Łódź

Wstydzisz się uśmiechać i cierpi na tym Twoje życie towarzyskie? Zapomniałeś już, co to znaczy spontaniczny, radosny śmiech, w obawie o to, że ktoś źle cię oceni lub skrytykuje? Braki zębowe mogą być przyczyną kompleksów, ale spustoszenie sieją nie tylko w sferze naszej samooceny.

Kiedy w łuku zębowym występują przerwy po usuniętych czy utraconych zębach, poważnie zagrożone jest nasze zdrowie – w wielu aspektach. Co oczywiste, zęby stałe nie odrastają, ale w tej sytuacji z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. W gabinecie stomatologicznym możemy odzyskać piękny, pełny uśmiech. Najlepszą metodą, jaką wykorzystuje się we współczesnej stomatologii, są implanty. Czym są i dlaczego warto je wszczepiać?

Implanty zębów Łódź. Co to jest implant?

Implant to zamiennik naturalnego korzenia zęba. Mała, tytanowa śrubka umieszczona w kości szczęki na stałe zrasta się z tkankami własnymi pacjenta, a cały proces nazywany jest osteointegracją. Kiedy dziąsła skończą się goić, a implantacja zakończy się, stomatolog umiejscawia na implantach stałe uzupełnienia protetyczne, np. korony czy mosty. Proces gojenia może potrwać do kilku miesięcy, zanim odzyskamy w pełni zdrowy uśmiech.

Osadzone w ten sposób uzupełnienia braków zębowych są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu, niż np. protezy ruchome. Łatwiej też o zachowanie higieny. Biozgodny materiał, z którego wykonuje się implanty, jest trwały, dobrze tolerowany przez ludzki organizm i przede wszystkim bezpieczny.

Etay specjalizuje się w implantologii stomatologicznej w Łodzi.

Implanty zębowe - rodzaje

W zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, np. gęstości kości czy czasu, przez jaki mają być wykorzystywane implanty, istnieje kilka rodzajów tego typu wszczepów. Mogą to być nowoczesne implanty czasowe lub stałe, podkostnowe i śródkostne (różniące się głębokością, na jakiej są mocowane), tytanowe lub cyrkonowe (wykonane z innych tworzyw). Implanty różnią się także kształtem. Wyróżniamy cylindryczne, spiralne czy przyjmujące postać śrubki. W naszej łódzkiej klinice stomatologicznej zastępując brakujące zęby pracujemy na systemach implantologicznych firmy MIS (system izraelski), wykonujemy również prace na szablonach implantologicznych firmy MIS.   

Czy zabieg implantologiczny boli? Kompleksowy zabieg wszczepienia implantu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, by proces był dla pacjenta całkowicie bezbolesny. Profesjonalne podejście do pacjenta i leczenie implantoprotetyczne na najwyższym poziomie pozwala dzięki implantom skutecznie zastąpić naturalne uzębienie.  

Implantoprotetyka. Jakie uzupełnienia można wstawić na implanty?

W miejsca w łuku zębowym wymagające wypełnienia, wstawić można różne rodzaje protez zębowych, które doskonale zastępują naturalne korony zębów. To, jakie uzupełnienie będzie odpowiednie do potrzeb pacjenta, zależy przede wszystkim od stanu uzębienia i ilości braków. Implantem zastąpić można już pojedynczy, utracony ząb, montując na nim koronę protetyczną. Implantologia pomaga jednak także w zdecydowanie trudniejszych przypadkach, nawet w sytuacji, gdy występuje bezzębie.

Implantolog może zaproponować całkowite protezy oparte na implantach, mosty zastępujące kilka zębów czy pojedyncze korony umocowane na pojedynczym implancie. Odbudowane w ten sposób zęby spełniają wszystkie funkcje naturalnego uśmiechu. Pozwalają cieszyć się jedzeniem, uśmiechać bez wstydu, wyglądają estetycznie i naturalnie. Ponieważ są zamocowane na stałe, nie zachodzi ryzyko, że wypadną czy połamią się.

Dlaczego warto wstawić implanty w Łodzi?

Brak zębów, szczególnie przednich, nie kojarzy się najlepiej. Będąc właścicielem niepełnego uśmiechu można się nabawić kompleksów czy nawet zostać pochopnie ocenionym. Nic więc dziwnego, że osoby, których zęby wypadły lub zostały usunięte, często ukrywają swój uśmiech. W naszej klinice S-Dent pokazujemy, że łatwo można się pozbyć tego defektu i poprawić wygląd uzębienia.

O uzupełnienie zębów warto zadbać jednak nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Niepełny łuk zębowy ma tendencję do szybkiego niszczenia się. Kolejne zęby, sąsiadujące z brakiem, są zbyt obciążone, zatem przesuwają się, kruszą i łamią. To z kolei może prowadzić do lawinowego niszczenia uśmiechu. By przerwać ten proces i dać szansę zębom na zdrowe funkcjonowanie przez wiele lat, należy każdy brak zębowy uzupełnić. Co ważne, najlepiej z tym nie zwlekać, ponieważ kość pod wyrwanym korzeniem zanika, co sprawia, że leczenie jest nie tylko bardziej skomplikowane, a także kosztowniejsze.

Osoba w niebieskich rękawiczkach trzyma implant.

Stomatologia Łódź. Ile kosztują implanty? ​

Jeśli Twój uśmiech wymaga uzupełnienia, być może zastanawiasz się, jaka jest cena implantów w Łodzi. Odpowiedź na pytanie o koszt leczenia implantologicznego będzie inna w przypadku każdego pacjenta. Na wysokość ceny będzie miało wpływ przede wszystkim to, ile śrub będzie trzeba wstawić, by wypełnić luki pomiędzy zębami, a także jakiego rodzaju implanty zostaną zastosowane. Orientacyjne ceny procedur wszczepienia implantu można sprawdzić na naszej stronie internetowej: Cennik Implantologia Łódź. By poznać dokładny koszt całego leczenia najlepiej skorzystać z konsultacji u implantologa.