Jesteś tutaj:

Protetyka
stomatologiczna Łódź

Wstydzisz się szeroko uśmiechać czy śmiać? Nawet mówiąc, starasz się, by Twoje usta były możliwie domknięte? Być może cierpisz z powodu kompleksu na punkcie utraconych zębów. Braki zębowe mogą być nie tylko postrzegane jako nieestetyczne, ale są też dużym zagrożeniem dla zdrowia całego uśmiechu. Jakie rozwiązania proponuje współczesna protetyka w Łodzi? Dlaczego nie warto zwlekać z wypełnieniem braków w uzębieniu? Wreszcie ile kosztują protezy zębowe?

Zęby to zgrana drużyna, która musi być kompletna, by spełniać swoje funkcje, takie jak skuteczne żucie czy odpowiednia artykulacja podczas mówienia. Ponadto, gdy choćby jeden z nich wypada, albo zostaje usunięty, równowaga w uśmiechu zostaje poważnie zachwiana. Pozostałe zęby, szczególnie sąsiednie i przeciwległe, są narażone na zbyt duże obciążenia. Zaczynają przesuwać się, kruszyć i łamać. Właśnie dlatego, niezależnie od przyczyny utraty zęba, to konieczne, by czym prędzej zastąpić go uzupełnieniem protetycznym. 

Protetyka Łódź - czym jest?

Na odbudowę zębów istnieje wiele sposobów. Stale rozwijająca się technologia stomatologiczna pozwala na uzupełnienie braków w sposób dyskretny i estetyczny. Pacjenci mają do wyboru kilka metod, jednak ostateczną decyzję podejmuje się w porozumieniu z dentystą. Doświadczony protetyk zaoferuje leczenie protetyczne, które będzie najodpowiedniejsze, by przywrócić piękny uśmiech konkretnego pacjenta. Specjalista może wykonać zabieg, wstawiając takie spośród prac protetycznych jak: 

  1. Wkłady koronowo-korzeniowe – uzupełnienie protetyczne osadzane w kanale korzeniowym zęba po przebytym leczeniu endodontycznym. Wystając ponad korzeń zęba, wkład ten pozwala osadzić koronę i odbudować zniszczone tkanki nad dziąsłem.  
  2. Licówki – cieniutkie nakładki przytwierdzane do powierzchni zębów celem poprawy ich wyglądu – kształtu, długości czy koloru.
  3. Korony porcelanowe lub pełnoceramiczne – rekonstrukcje pojedynczych koron zębów.
  4. Mosty protetyczne – większe uzupełnienia protetyczne montowane na stałe w uzębieniu przy użyciu implantów, lub ruchome, osadzane na oszlifowanych zębach stałych okalających braki.
  5. Protezy całkowite na implantach – wykorzystywane w przypadku dużej ilości braków zębowych lub bezzębia, są to konstrukcje protetyczne montowane na implantach, czyli niewielkich śrubkach osadzanych w kości szczęk czy żuchwy.
Mężczyzna i kobieta leczeni stomatologicznie w Łodzi.
Kobieta leży na fotelu dentystycznym.

Dla kogo protezy zębowe?

Choć pojęcie “proteza zębowa” może kojarzyć się głównie z osobami starszymi, które mają już niewiele zębów własnych, w rzeczywistości to rozwiązanie stomatologiczne pozwala zachować zdrowie uśmiechu i ładny wygląd już w przypadku pojedynczego ubytku. Zęby tracimy z różnych powodów. Czasem jest to szybko postępująca próchnica, nieszczęśliwy wypadek czy długotrwałe zaniedbanie higieny i zdrowia zębów. Czasami choroba jest tak zaawansowana, że żadna forma leczenia, nawet leczenie kanałowe, nie jest w stanie uratować zęba. Wtedy może być konieczna ekstrakcja i zastąpienie go sztucznym zamiennikiem. Czasami zaś naturalna tkanka zęba jest tak osłabiona, że trzeba ją zastąpić lub uzupełnić koroną protetyczną. 

Doświadczony stomatolog-protetyk, biorąc pod uwagę stan zdrowia całego uśmiechu czy inne, osobiste preferencje pacjenta, pomoże dobrać odpowiednie uzupełnienie protetyczne. W przypadku braków w uzębieniu to szczególnie ważne, by postawić na najwyższą jakość i wybrać profesjonalny gabinet stomatologiczny, by mieć pewność co do wysokiej jakości protezy. Zamienniki zębów powinny służyć jak najdłużej, spełniając funkcje naturalnych zębów. Jakie rodzaje protez występują we współczesnej stomatologii?  

Protetyk w Łodzi. Rodzaje protez zębowych

U stomatologa zachowawczego (ogólnego) można również poddać się zabiegowi wybielania uśmiechu. W S-Dent Łódź oferujemy dwa rodzaje tej procedury – wybielanie gabinetowe, które wykonuje dentysta, z reguły na jednej wizycie. Używa do tego specjalnej lampy Rembrandt, która zapewnia szybki efekt białych zębów.

Pacjent może się również zdecydować na wybielanie nakładkowe, tzw. metodą domową. W takiej sytuacji otrzymuje się dedykowane nakładki, na które nakłada się specjalny preparat wybielający. Zwykle pacjenci zakładają je na noc. Wybielanie tą metodą trwa dłużej, natomiast umożliwia ona lepsze kontrolowanie i stopniowanie efektów. 

Protetyka stomatologiczna Łódź specjalizuje się w Koronie zewoa.

Ile kosztuje proteza zębowa w Łodzi?

Niezależnie od tego, czy celem jest estetyka, doskonała jakość i precyzja, czy może po prostu chęć zyskania nowego uśmiechu w postaci protezy w sposób możliwie łagodny dla budżetu – szeroki wachlarz możliwości zaspokoi potrzeby każdego pacjenta. Jako klinika, która zapewnia najwyższe standardy i indywidualne podejście do pacjenta, zarówno w tańszych, jak i droższych rozwiązaniach, oferujemy naszym pacjentom wysokiej jakości prace protetyczne i doskonałe efekty naszej pracy, które z pewnością spełnią państwa oczekiwania. 

Ceny zabiegów i uzupełnień protetycznych zależą w dużej mierze od tego, ile braków zębowych trzeba zastąpić zamiennikami, a także jakiego rodzaju protezę pacjent preferuje. Leczenie protetyczne w Łodzi może wiązać się z kosztem od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Jeśli marzysz o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu, zadzwoń lub odwiedź nasz gabinet i umów się na konsultację z protetykiem! 

Orientacyjne ceny procedur protetycznych można sprawdzić na naszej stronie internetowej: Cennik protetyka Łódź.